A kezdeményezés etikettje

2013.05.20. - Stíluskommunikáció

NetLét – BORDÁCS RITA ROVATA

Soha nem látott mennyiségű eszköz áll a rendelkezésünkre a kapcsolatteremtéshez és tartáshoz, mégis közülünk sokan magányosak. Hagyományos és okostelefon, internet és mobilinternet, autó és repülő, felhőbe lőtt adatcsomagok, applikációk, minden eszköz kész arra, hogy szeretteink közel maradjanak hozzánk, több ezer kilométerről is. De mi van azokkal, akik ilyen technikai támogatás mellett is egyedül vannak és társra vágynak?

Korunk egyik új vívmánya az internetes ismerkedés. Milyen messze kerültünk a föld a földdel való kiházasítástól, de vajon közelebb jutottunk-e a boldogsághoz? Regisztrálunk, és mustra alá esünk, jó a fotónk és a szövegünk, egyéb földrajzi és korcsoportos besorolásunk is megfelel, jöhet a következő lépcső a boldogsághoz: a megszólítás. Mielőtt részletezzük a ’ki-kit szólíthat meg a netes társkeresőn’ kérdést, nézzük meg az első lépést.

A felkutatás minden oldalon más módszerrel történik: akár egy pásztázó, szűkített kereséssel, akár egy „tetszik igen-nem-talán játékkal” (például ez a Badoo egyik szolgáltatása), vagy összeállítható kérdéscsokor küldözgetésével. Erről mindig egy, a marketinges tanulmányok idejéről magammal hozott gondolat jut az eszembe. Megosztom, hátha másokat is elkísér.

Egy úrinő, ha azt mondja: nem, az azt jelenti: talán;

ha azt mondja: talán, az azt jelenti: igen;

és ha azt mondja: igen, akkor nem igazi úrinő.

Viszont egy úriember, ha azt mondja igen, az azt jelenti: talán;

ha azt mondja: talán, az azt jelenti: nem;

és ha azt mondja: nem, akkor nem is igazi úriember.

Internetes társkeresésre illik, a fent említett szórakoztató párkeresésnél pedig használható is, vagyis egy erős igen a férfiak részéről – udvarlási feladataikat és az előzőeket figyelembe véve – lehet, hogy csak talán (bár ebben a programban muszáj valahogy nyilatkozni). Egy szemérmes úrinő pedig lehet, hogy játékos kedvében sem fog soha igent mondani.

Azon viszont érdemes elgondolkozni, hogy társkeresés során maradunk a klasszikus értékeknél –felbukunk az udvar közepén, mint az egyszeri tyúk, aki nem tudta eldönteni a kakassal szemben, mitévő legyen: elszaladjon, vagy megálljon, s ezért futás közben direkt elesett; vagy emancipációt viszünk bele és nőként mi is vadászunk.  Aki ez utóbbi mellett dönt, az kérem, tegye mellé egy picit egy picit az úrinőt. A szerepcsere adott, csak az a kérdés, élünk-e vele.

A kép forrása: http://www.webdesignbooth.com/beautiful-valentine-wallpapers/


Tudta Ön?

Tudta-e, hogy a gyöngyöt, mint ékszert, kezdetben csak a királyi család és az arisztokrácia viselhette? A 19. században már eltörölték a gyöngy viseléséhez kapcsolódó szigorú előírásokat, azonban az ára miatt továbbra is csak a kiváltságosok birtokolhatták ezt a nemes ékszert.

tovább >>>    

a farmer anyag nem amerikai találmány?  200 évvel  Amerika “felfedezése” előtt már gyártották Dél-Franciaországban és Észak- Olaszországban. Gondolta volna, hogy napjainkban világszerte 2,5 milliárd métert gyártanak belőle évente?

tovább >>>    

Az érzések és érzelmek kifejezésének legfontosabb eszköze a testbeszéd, illetve a torokban képzett hang. Mivel a szóra figyelünk, kevesen tudják, mi történik közben a testükkel, pedig nagyon fontos. Az emberi közlemény 7%-a verbális (csak a szó), 38%-a vokális (hangszín, hanghordozás), és 55%-a nem verbális. „Nem az számít, amit mondasz, hanem az, hogyan nézel közben”.

tovább >>>    

… hogy virág ajándékozása esetén sem selyempapírban, sem celofánban nem illik átadni, illetve, hogy szálas virág vásárlásakor, amennyiben egynemű a virág, a csokor 11 szálig páratlan szálból, 12-től páros számú szálból illik, hogy álljon. Ha vegyes a virág, nem számít a darabszám.

tovább >>>    

… hogy a parókaviselés XIII. Lajos alatt vált általánossá, aki fiatalon kopaszodni kezdett, és így akarta ezt leplezni. A divat továbbfejlesztésén nagy örömmel kapott XIV. Lajos, aki viszont a homlokán lévő nagy dudorokat szeretette volna takargatni. Először az udvar, majd az egész világ utánozta őket.

tovább >>>    

… hogy a stílus neve, amit Marilyn Monroe is képviselt: Pin-up. A pin up görlök a 40-es 50-es évek modelljei voltak. Szexi képeiket (fotókat és rajzokat egyaránt) tűzték fel a férfiak a falra, innen a nevük is: pin up, vagyis feltűzni. A magabiztos és huncut hölgyek szexi stílusa, amit képviseltek annyira meghatározó volt, hogy a [...]

tovább >>>    

phogy George Bernard Shaw, drámaíró egy interjúban beszélt a magyar nyelvről? A következőt mondta: „Bátran kijelentem, hogy miután évekig tanulmányoztam a magyar nyelvet, meggyőződésemmé vált: ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal értékesebb lett volna. Egyszerűen azért, mert ezen a különös, ősi erőtől duzzadó nyelven sokszorta pontosabban lehet leírni a parányi különbségeket, az [...]

tovább >>>    
Keresés
Facebook