Jantay Kata (2013)

2013.09.16. - Stíluskommunikáció

A Stíluskommunikátor szakra történő jelentkezésemet megelőzően sok helyen dolgoztam: pedagógusként, televíziós riporterként és bankban is. Mindvégig bennem maradt azonban a kreativitás megélésének hiánya és az útkeresés érzete. Már a felvételi napján tudtam: ez lesz az a képzés, amibe a magam örömére fogok energiát fektetni, ahova kéthetente a világ másik végéről is elutaznék, csak hogy részt vehessek a konzultációkon.

 

A legfontosabb, amit itt az egyetemen megtanultam, az, hogy a jó stílus nem csak a külső megjelenésről szól. A szép ruhán kívül a viselkedéskultúra, testbeszéd is hozzátartozik a hiteles és harmonikus összképhez. Bár a jó megjelenést tudat alatt a szakértelemmel kapcsoljuk össze, ám hiába minden tudás, ha rossz szabású a ruhánk, ha görnyedten állunk, vagy rosszul nyújtunk kezet, az sokkal több mindent elárul rólunk, mint amit mondunk. A stíluskommunikáció szak ezért egyedülálló holisztikus szemléletében.

 

Az év során mindenki megtalálta azt a szakterületet, amivel a jövőben tovább foglalkozna. Én a hivatali megjelenésre szeretnék koncentrálni, küzdeni a közönségesség és a műbőr gyógypapucsok terjedése ellen az irodai öltözködésben. Angol nyelvtanárként hiszek abban, hogy a lady-ség és gentleman-ség nem velünk született kiváltság, és a professzionális hivatali megjelenés kompetenciája tanulható készség. Szeretném megmutatni az embereknek, hogy a jó stílus nem felszínes külsőség. Kutatások szerint 6 másodperc alatt alakítjuk ki első benyomásunkat a másik emberről, amit aztán nagyon nehéz a későbbiek során befolyásolni. Akár egy tárgyalás vagy állásinterjú sikere is múlhat ezen. Remélem, a jövőben tanácsadóként sok-sok sikeres 6 másodperchez járulhatok hozzá.

 


Tudta Ön?

Tudta-e, hogy a gyöngyöt, mint ékszert, kezdetben csak a királyi család és az arisztokrácia viselhette? A 19. században már eltörölték a gyöngy viseléséhez kapcsolódó szigorú előírásokat, azonban az ára miatt továbbra is csak a kiváltságosok birtokolhatták ezt a nemes ékszert.

tovább >>>    

a farmer anyag nem amerikai találmány?  200 évvel  Amerika “felfedezése” előtt már gyártották Dél-Franciaországban és Észak- Olaszországban. Gondolta volna, hogy napjainkban világszerte 2,5 milliárd métert gyártanak belőle évente?

tovább >>>    

Az érzések és érzelmek kifejezésének legfontosabb eszköze a testbeszéd, illetve a torokban képzett hang. Mivel a szóra figyelünk, kevesen tudják, mi történik közben a testükkel, pedig nagyon fontos. Az emberi közlemény 7%-a verbális (csak a szó), 38%-a vokális (hangszín, hanghordozás), és 55%-a nem verbális. „Nem az számít, amit mondasz, hanem az, hogyan nézel közben”.

tovább >>>    

… hogy virág ajándékozása esetén sem selyempapírban, sem celofánban nem illik átadni, illetve, hogy szálas virág vásárlásakor, amennyiben egynemű a virág, a csokor 11 szálig páratlan szálból, 12-től páros számú szálból illik, hogy álljon. Ha vegyes a virág, nem számít a darabszám.

tovább >>>    

… hogy a parókaviselés XIII. Lajos alatt vált általánossá, aki fiatalon kopaszodni kezdett, és így akarta ezt leplezni. A divat továbbfejlesztésén nagy örömmel kapott XIV. Lajos, aki viszont a homlokán lévő nagy dudorokat szeretette volna takargatni. Először az udvar, majd az egész világ utánozta őket.

tovább >>>    

… hogy a stílus neve, amit Marilyn Monroe is képviselt: Pin-up. A pin up görlök a 40-es 50-es évek modelljei voltak. Szexi képeiket (fotókat és rajzokat egyaránt) tűzték fel a férfiak a falra, innen a nevük is: pin up, vagyis feltűzni. A magabiztos és huncut hölgyek szexi stílusa, amit képviseltek annyira meghatározó volt, hogy a [...]

tovább >>>    

phogy George Bernard Shaw, drámaíró egy interjúban beszélt a magyar nyelvről? A következőt mondta: „Bátran kijelentem, hogy miután évekig tanulmányoztam a magyar nyelvet, meggyőződésemmé vált: ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal értékesebb lett volna. Egyszerűen azért, mert ezen a különös, ősi erőtől duzzadó nyelven sokszorta pontosabban lehet leírni a parányi különbségeket, az [...]

tovább >>>    
Keresés
Facebook