Sütő Erika egyedi porcelánékszerei

2013.11.13. - Stíluskommunikáció

Sütő Erika porcelántervező művész OKAPI elnevezésű, kézzel készített porcelánékszer-kollekciója látható péntektől a Museion No. 1 Galéria kiállításán Budapesten.

A december 13-ig nyitva tartó tárlaton a művész saját fejlesztésű, egyedülálló technikával készült mázas és mázatlan nyakékei, fülbevalói és gyűrűi lesznek láthatók.

A kézzel készült, a fekete, a szürke és a fehér árnyalatait megjelenítő kortárs ékszerein a porcelánt sterling ezüsttel társította, hangsúlyozva így a két anyag közti kontrasztot – mondta a művész az MTI-nek, hozzátéve, hogy organikus és geometrikus formájú kollekciója mellett a legújabb, halszálka-mintás kreációit is bemutatja. A tárlaton láthatók lesznek ékszerszettek, szólóékszerek, valamint néhány unisex darab is.

Sütő Erika szólt arról, hogy egy iparművészeti ösztöndíj alatt kezdte el kikísérletezni az anyagában színezett porcelánt. Saját fejlesztésű eljárásában különböző oxidokkal és széntestekkel színezi meg a fehér anyagot. Voltak olyan kísérletei is, amelyben magát az anyagot módosította azért, hogy ne kelljen mázat használnia. Az újabb darabok között mázatlan, finom tapintású porcelánok is vannak – tette hozzá.

Felhívta a figyelmet arra, hogy anyaguk ellenére ékszerei könnyűek, mindennapi viselésre is alkalmasak. Ékszerkollekciójának neve, az okapi egy különös, kihalófélben lévő afrikai állatra utal, amelynek csíkos mintázata hasonlít az ő kreációihoz – jegyezte meg.

Sütő Erika 2008-ben végzett a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem szilikáttervező, kerámiatervező szakán, 2009-ben design-menedzser diplomát szerzett. Munkái több csoportos kiállításon szerepeltek. 2012 óta külső tervezője a Hollóházi Porcelángyárnak. Alkotásai mások mellett az Iparművészeti Múzeum gyűjteményében is szerepelnek.

MTI 2013. november 13., szerda 18:28


Tudta Ön?

Tudta-e, hogy a gyöngyöt, mint ékszert, kezdetben csak a királyi család és az arisztokrácia viselhette? A 19. században már eltörölték a gyöngy viseléséhez kapcsolódó szigorú előírásokat, azonban az ára miatt továbbra is csak a kiváltságosok birtokolhatták ezt a nemes ékszert.

tovább >>>    

a farmer anyag nem amerikai találmány?  200 évvel  Amerika “felfedezése” előtt már gyártották Dél-Franciaországban és Észak- Olaszországban. Gondolta volna, hogy napjainkban világszerte 2,5 milliárd métert gyártanak belőle évente?

tovább >>>    

Az érzések és érzelmek kifejezésének legfontosabb eszköze a testbeszéd, illetve a torokban képzett hang. Mivel a szóra figyelünk, kevesen tudják, mi történik közben a testükkel, pedig nagyon fontos. Az emberi közlemény 7%-a verbális (csak a szó), 38%-a vokális (hangszín, hanghordozás), és 55%-a nem verbális. „Nem az számít, amit mondasz, hanem az, hogyan nézel közben”.

tovább >>>    

… hogy virág ajándékozása esetén sem selyempapírban, sem celofánban nem illik átadni, illetve, hogy szálas virág vásárlásakor, amennyiben egynemű a virág, a csokor 11 szálig páratlan szálból, 12-től páros számú szálból illik, hogy álljon. Ha vegyes a virág, nem számít a darabszám.

tovább >>>    

… hogy a parókaviselés XIII. Lajos alatt vált általánossá, aki fiatalon kopaszodni kezdett, és így akarta ezt leplezni. A divat továbbfejlesztésén nagy örömmel kapott XIV. Lajos, aki viszont a homlokán lévő nagy dudorokat szeretette volna takargatni. Először az udvar, majd az egész világ utánozta őket.

tovább >>>    

… hogy a stílus neve, amit Marilyn Monroe is képviselt: Pin-up. A pin up görlök a 40-es 50-es évek modelljei voltak. Szexi képeiket (fotókat és rajzokat egyaránt) tűzték fel a férfiak a falra, innen a nevük is: pin up, vagyis feltűzni. A magabiztos és huncut hölgyek szexi stílusa, amit képviseltek annyira meghatározó volt, hogy a [...]

tovább >>>    

phogy George Bernard Shaw, drámaíró egy interjúban beszélt a magyar nyelvről? A következőt mondta: „Bátran kijelentem, hogy miután évekig tanulmányoztam a magyar nyelvet, meggyőződésemmé vált: ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal értékesebb lett volna. Egyszerűen azért, mert ezen a különös, ősi erőtől duzzadó nyelven sokszorta pontosabban lehet leírni a parányi különbségeket, az [...]

tovább >>>    
Keresés
Facebook