Érték a mértékben

2014.05.05. - Stíluskommunikáció

NetLét – BORDÁCS RITA ROVATA

Mit jelent az egészséges mérték? Einstein óta minden relatív. Ez is. MINŐSÉGI megközelítésbe helyezve a mennyiségi határokat: amivel megkönnyítjük az életünket, de nem megyünk el mellette.

A technológia okos megoldásokat kínál, velünk jön mindenhová, elemez, felajánl és a bedobott opciókkal előkészíti döntéseinket. Megkönnyíti a gondolkodásunkat és kicsit el is lustítja. Mindent bejegyzetelünk a neten, rábízzuk emlékezetünket. Az alkalmazások egyre fejlődnek, velük együtt mi is: jobbak leszünk a használatukban. Átvesszük a programozók logikáit, közben leépítjük és szép lassan elveszítjük a saját kreatív megoldási mechanizmusainkat. Az önálló problémafeldolgozási rutinjaink elsorvadnak és – gyakorlat hiányában – az egyszerűnek tűnő feladatok kipipálásában  visszalépünk. Hagyhatjuk ezt? Mi történne velünk, ha valóban lekapcsolnák a netet, mint a Transcendens című filmben? Elvesznénk a technológiai paradicsom nélkül, hiányozna?

Sokszor igen és még számos olyan tudományos felfedezés előtt állunk, amelyek élhetőbbé, takarékosabbá, összességében szebbé tehetik kapcsolatainkat egymással és a természettel. Várom az újdonságokat és hiszem, hogy a mérték értéket teremt. Összekötő kapocsként és asszisztenciaként MINŐSÉGI javulást hoz az internet és az okoskütyü használat, de miért engednénk át az irányító szerepet egy eszköznek, hogy életünk központi eleme legyen?

Az érintőképernyők bársonyosan sima, hűvösen elegáns felületét amikor megérintjük, új dimenziók nyílnak, de a saját arcunk körvonalán túl mást nem képes visszatükrözni. Remélem, velem együtt Önök is szívesebben felcserélik őket szeretteik kezének érintésére és egy pár szembogár mélyéről jobb szeretik a visszatükröződő világot. Minden másra ott vannak a kütyük.

Bordács Rita

 

Transcendens filmajánló:

 

Look up! videó linkje:


Tudta Ön?

Tudta-e, hogy a gyöngyöt, mint ékszert, kezdetben csak a királyi család és az arisztokrácia viselhette? A 19. században már eltörölték a gyöngy viseléséhez kapcsolódó szigorú előírásokat, azonban az ára miatt továbbra is csak a kiváltságosok birtokolhatták ezt a nemes ékszert.

tovább >>>    

a farmer anyag nem amerikai találmány?  200 évvel  Amerika “felfedezése” előtt már gyártották Dél-Franciaországban és Észak- Olaszországban. Gondolta volna, hogy napjainkban világszerte 2,5 milliárd métert gyártanak belőle évente?

tovább >>>    

Az érzések és érzelmek kifejezésének legfontosabb eszköze a testbeszéd, illetve a torokban képzett hang. Mivel a szóra figyelünk, kevesen tudják, mi történik közben a testükkel, pedig nagyon fontos. Az emberi közlemény 7%-a verbális (csak a szó), 38%-a vokális (hangszín, hanghordozás), és 55%-a nem verbális. „Nem az számít, amit mondasz, hanem az, hogyan nézel közben”.

tovább >>>    

… hogy virág ajándékozása esetén sem selyempapírban, sem celofánban nem illik átadni, illetve, hogy szálas virág vásárlásakor, amennyiben egynemű a virág, a csokor 11 szálig páratlan szálból, 12-től páros számú szálból illik, hogy álljon. Ha vegyes a virág, nem számít a darabszám.

tovább >>>    

… hogy a parókaviselés XIII. Lajos alatt vált általánossá, aki fiatalon kopaszodni kezdett, és így akarta ezt leplezni. A divat továbbfejlesztésén nagy örömmel kapott XIV. Lajos, aki viszont a homlokán lévő nagy dudorokat szeretette volna takargatni. Először az udvar, majd az egész világ utánozta őket.

tovább >>>    

… hogy a stílus neve, amit Marilyn Monroe is képviselt: Pin-up. A pin up görlök a 40-es 50-es évek modelljei voltak. Szexi képeiket (fotókat és rajzokat egyaránt) tűzték fel a férfiak a falra, innen a nevük is: pin up, vagyis feltűzni. A magabiztos és huncut hölgyek szexi stílusa, amit képviseltek annyira meghatározó volt, hogy a [...]

tovább >>>    

phogy George Bernard Shaw, drámaíró egy interjúban beszélt a magyar nyelvről? A következőt mondta: „Bátran kijelentem, hogy miután évekig tanulmányoztam a magyar nyelvet, meggyőződésemmé vált: ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal értékesebb lett volna. Egyszerűen azért, mert ezen a különös, ősi erőtől duzzadó nyelven sokszorta pontosabban lehet leírni a parányi különbségeket, az [...]

tovább >>>    
Keresés
Facebook