Nagytakarítás

2014.07.14. - Stíluskommunikáció

NetLét25 – BORDÁCS RITA ROVATA

A különféle vallási ünnepekhez kapcsolódó elmélyülés, önmegtartóztatás és adakozás időszakából az elektronikus kapcsolattartás „hívői” is merítkezhetnek.

 

Nem érdemes várni egy-egy mérföldkőre az életünkben ahhoz, hogy nagytakarítást tartsunk social media platformjainkon. Húsba vágó és kellemetlen álláskereséskor, vagy felelősségteljesebb pozícióra várva, akár új oktatási intézménybe lépés előtt, ha valami oda nem illő előbukkan rólunk a süllyesztőből. A romboló hatások eltorzíthatják a jelent és alááshatják a jövőt. Hiába került a pillanat nálunk a feledés homályába, elég, ha egy kedves ismerős több év után jót mulatva a régi képen kommentel és máris van min csámcsogni.

 

Vagy nézzük a megállapodás esetét. Bulizós, kilengős, szabad életforma után villámcsapás szerűen egyszer csak belép a nagy, vagy egy újabb nagy Ő. Illetve csak belépne. Ahogy trendin becsatlakozik közösségi életünk internetes színterére, el is veszíthetjük az elején még oly törékeny bizalmat, ha ott díszeleg az előző „egyetlenek” fotója. Lehet, hogy időrendben jóval korábbi történetek örökségei bukkannak fel, de mégsem jó látni az „előzményeket”. Beállni a sorba meg ki akar?  A múlt időt dobozoljuk, a múló szeszélyről pedig beszámolni sem érdemes.

 

A vallások periodikusságához hasonlóan szükségszerű az elmélyülés az interneten rögzített életünk pillanataiban is: időről-időre áttekinteni az összetételt, redukálni a mennyiséget, hiszen több száz (akár ezer) kép mellbe vágó mennyiség és nem feltétlen releváns emlékek őrzői. Az elengedés és a megtisztulás folyamata a virtuális életnek is része.

 


Tudta Ön?

Tudta-e, hogy a gyöngyöt, mint ékszert, kezdetben csak a királyi család és az arisztokrácia viselhette? A 19. században már eltörölték a gyöngy viseléséhez kapcsolódó szigorú előírásokat, azonban az ára miatt továbbra is csak a kiváltságosok birtokolhatták ezt a nemes ékszert.

tovább >>>    

a farmer anyag nem amerikai találmány?  200 évvel  Amerika “felfedezése” előtt már gyártották Dél-Franciaországban és Észak- Olaszországban. Gondolta volna, hogy napjainkban világszerte 2,5 milliárd métert gyártanak belőle évente?

tovább >>>    

Az érzések és érzelmek kifejezésének legfontosabb eszköze a testbeszéd, illetve a torokban képzett hang. Mivel a szóra figyelünk, kevesen tudják, mi történik közben a testükkel, pedig nagyon fontos. Az emberi közlemény 7%-a verbális (csak a szó), 38%-a vokális (hangszín, hanghordozás), és 55%-a nem verbális. „Nem az számít, amit mondasz, hanem az, hogyan nézel közben”.

tovább >>>    

… hogy virág ajándékozása esetén sem selyempapírban, sem celofánban nem illik átadni, illetve, hogy szálas virág vásárlásakor, amennyiben egynemű a virág, a csokor 11 szálig páratlan szálból, 12-től páros számú szálból illik, hogy álljon. Ha vegyes a virág, nem számít a darabszám.

tovább >>>    

… hogy a parókaviselés XIII. Lajos alatt vált általánossá, aki fiatalon kopaszodni kezdett, és így akarta ezt leplezni. A divat továbbfejlesztésén nagy örömmel kapott XIV. Lajos, aki viszont a homlokán lévő nagy dudorokat szeretette volna takargatni. Először az udvar, majd az egész világ utánozta őket.

tovább >>>    

… hogy a stílus neve, amit Marilyn Monroe is képviselt: Pin-up. A pin up görlök a 40-es 50-es évek modelljei voltak. Szexi képeiket (fotókat és rajzokat egyaránt) tűzték fel a férfiak a falra, innen a nevük is: pin up, vagyis feltűzni. A magabiztos és huncut hölgyek szexi stílusa, amit képviseltek annyira meghatározó volt, hogy a [...]

tovább >>>    

phogy George Bernard Shaw, drámaíró egy interjúban beszélt a magyar nyelvről? A következőt mondta: „Bátran kijelentem, hogy miután évekig tanulmányoztam a magyar nyelvet, meggyőződésemmé vált: ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal értékesebb lett volna. Egyszerűen azért, mert ezen a különös, ősi erőtől duzzadó nyelven sokszorta pontosabban lehet leírni a parányi különbségeket, az [...]

tovább >>>    
Keresés
Facebook