Stílus-stratégia 10. Sale-el szemben

2014.08.22. - Stíluskommunikáció
JANTAY KATA SOROZATA
Nem vagyok pszichológus, így mostani írásomban minden tudományos alapokat nélkülözve boncolgatom a leárazás és a női lélek közötti kapcsolatot.
Az ősasszony és a modern városlakó közötti párhuzam itt is fellelhető. Az ősnő magokat és gyümölcsöt gyűjtögetett, a modern nő pedig a leárazásokba veti bele magát ugyanilyen hatalmas lelkesedéssel. Ez alól sajnos magam sem voltam kivétel, de szeretném megosztani a hibákat, amiket elkövettem, hogy az olvasók ne a sajàt kárukon tanuljanak.
Először is, ami talán a legfontosabb: a boltok nem nekünk tesznek szívességet az akciókkal. A leárazások oka, hogy szabadulni akarnak a készlettől, ami a polcokat foglalja. Nyugodjanak meg, még így is bőven keresnek rajta, az árak még így is úgy vannak kitalálva. Nem megy tehát csődbe a Zara jövőre, ha most nem hagyják ott a spórolt pénzüket. Mi marad a készleten, amit aztán leáraznak? Nagy százalékban az, ami az előző szezonban megmaradt, tehát valamiért nem kellett senkinek. Nem mondom, hogy nem lehet kincset lelni, mert lehet, és ez a fajta kincskeresés az egész játék lényege. De legyünk óvatosak, mert veszélyes terep ez! A nők tudata ilyenkor beszűkül, vég nélkül túrják a kupacokat az áruházakban, mintha az ősgyerekeknek és ősférjnek cipelnék haza az értékes gumókat.
Leárazásokon jól vásárolni nagy önuralmat igényel. Legyen a döntésünk maximalista! Hiába van ott gyönyörű az a cipő, ha csak egy fél számmal kisebb, és majd otthon sízoknival próbáljuk kitágítani, mert nem fog! Hiába találunk egy gyönyörű ruhát neonsárga színben, ha otthon a már meglévő hupikék darabokhoz nem passzol, nem fogjuk hordani. És hiába csábít a valódi bőr rojtos tarisznya, ha idén  nem megyünk a Sziget fesztiválra.
Leárazosokon vásárolni a gyakran cserélt dolgokat a legcélszerűbb. Fehér pamutpólót például, amiből amúgy sem érdemes drágát venni, mert hamar elszürkül (legalábbis az én háztartásomban sajnos), vagy a farmert, amiből szintén nem éri meg designer darabokat venni. Tartogassuk a pénzünket a nagyobb beruházásokra: cipő, táska, kabát. Ezek megfontoltabb döntést igényelnek, és ha hirtelen érzelmektől vezérelve  végül majd a szekrényben kallódik, nem mi nyertünk az üzlettel.
Mindig tegyük fel ezeket a kérdéseket magunknak: Szép a kidolgozása? Nincs -e esetleg elszabva? Jó minőségű anyagból van? Kényelmes? Illik-e a ruhatárunk többi darabjához? Lesz alkalmunk gyakran hordani? És ami nálam talán eddig a legjobban bevált módszer: megvenném -e a teljes áron is? (csalni nem ér a matekkal)
Sikeres kincskeresést kívánok!

Tudta Ön?

Tudta-e, hogy a gyöngyöt, mint ékszert, kezdetben csak a királyi család és az arisztokrácia viselhette? A 19. században már eltörölték a gyöngy viseléséhez kapcsolódó szigorú előírásokat, azonban az ára miatt továbbra is csak a kiváltságosok birtokolhatták ezt a nemes ékszert.

tovább >>>    

a farmer anyag nem amerikai találmány?  200 évvel  Amerika “felfedezése” előtt már gyártották Dél-Franciaországban és Észak- Olaszországban. Gondolta volna, hogy napjainkban világszerte 2,5 milliárd métert gyártanak belőle évente?

tovább >>>    

Az érzések és érzelmek kifejezésének legfontosabb eszköze a testbeszéd, illetve a torokban képzett hang. Mivel a szóra figyelünk, kevesen tudják, mi történik közben a testükkel, pedig nagyon fontos. Az emberi közlemény 7%-a verbális (csak a szó), 38%-a vokális (hangszín, hanghordozás), és 55%-a nem verbális. „Nem az számít, amit mondasz, hanem az, hogyan nézel közben”.

tovább >>>    

… hogy virág ajándékozása esetén sem selyempapírban, sem celofánban nem illik átadni, illetve, hogy szálas virág vásárlásakor, amennyiben egynemű a virág, a csokor 11 szálig páratlan szálból, 12-től páros számú szálból illik, hogy álljon. Ha vegyes a virág, nem számít a darabszám.

tovább >>>    

… hogy a parókaviselés XIII. Lajos alatt vált általánossá, aki fiatalon kopaszodni kezdett, és így akarta ezt leplezni. A divat továbbfejlesztésén nagy örömmel kapott XIV. Lajos, aki viszont a homlokán lévő nagy dudorokat szeretette volna takargatni. Először az udvar, majd az egész világ utánozta őket.

tovább >>>    

… hogy a stílus neve, amit Marilyn Monroe is képviselt: Pin-up. A pin up görlök a 40-es 50-es évek modelljei voltak. Szexi képeiket (fotókat és rajzokat egyaránt) tűzték fel a férfiak a falra, innen a nevük is: pin up, vagyis feltűzni. A magabiztos és huncut hölgyek szexi stílusa, amit képviseltek annyira meghatározó volt, hogy a [...]

tovább >>>    

phogy George Bernard Shaw, drámaíró egy interjúban beszélt a magyar nyelvről? A következőt mondta: „Bátran kijelentem, hogy miután évekig tanulmányoztam a magyar nyelvet, meggyőződésemmé vált: ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal értékesebb lett volna. Egyszerűen azért, mert ezen a különös, ősi erőtől duzzadó nyelven sokszorta pontosabban lehet leírni a parányi különbségeket, az [...]

tovább >>>    
Keresés
Facebook