Dr. Linninger Mercedes 2018

2017.12.05. - Stíluskommunikáció

„Nem vagyok különösebben tehetséges, csak szenvedélyesen kíváncsi.” – mondta Albert Einstein. Távol álljon tőlem, hogy a nagyszerű zsenihez hasonlítsam magam, de e mondatát büszkén választottam életem mottójául.

Gyermekkorom óta mindig erős belső késztetést éreztem a tanulásra, új ismeretek elsajátítására, tudás megszerzésére. Egy-egy élmény, vagy épp kudarc motivált a következő és a következő kalandra, mely valahogy mindig egy újabb iskola felé irányított.

Orvostudományt, jogot, közgazdaságtant, művészeteket tanultam. Közben dolgoztam a divatvilágban: modell szakmát, majd stylist oklevelet szereztem.

Mindeközben belecsöppentem életem legkomolyabb hivatásába, az anyaságba is, melyet legjobb tudásom szerit, boldog szívvel művelek a lét minden pillanatában immáron közel tizenöt éve.

Stílus? Egy együttérző szó orvosként, egy makulátlanul megfogalmazott perbeszéd jogászként. Egy kifogástalanul elkészített üzleti terv, vagy egy szívvel eltáncolt koreográfia. Sugárzó tekintet a kifutón és egy tökéletesen megkomponált öltözet. Életem minden szerepét átjárja a stílus, és annak valamilyen formában történő átadása, a kommunikáció.

Stíluskommunikátori képzésem egy újabb kaland. Megszerezhető tudás, lehetőség a változásra. Tulajdonképpen keretbe foglalja életemet és kapcsolatot teremt hétköznapi szerepeim között. Egyfajta eleganciát biztosít, melyre egész életemben törekedtem.


Tudta Ön?

Tudta-e, hogy a gyöngyöt, mint ékszert, kezdetben csak a királyi család és az arisztokrácia viselhette? A 19. században már eltörölték a gyöngy viseléséhez kapcsolódó szigorú előírásokat, azonban az ára miatt továbbra is csak a kiváltságosok birtokolhatták ezt a nemes ékszert.

tovább >>>    

a farmer anyag nem amerikai találmány?  200 évvel  Amerika “felfedezése” előtt már gyártották Dél-Franciaországban és Észak- Olaszországban. Gondolta volna, hogy napjainkban világszerte 2,5 milliárd métert gyártanak belőle évente?

tovább >>>    

Az érzések és érzelmek kifejezésének legfontosabb eszköze a testbeszéd, illetve a torokban képzett hang. Mivel a szóra figyelünk, kevesen tudják, mi történik közben a testükkel, pedig nagyon fontos. Az emberi közlemény 7%-a verbális (csak a szó), 38%-a vokális (hangszín, hanghordozás), és 55%-a nem verbális. „Nem az számít, amit mondasz, hanem az, hogyan nézel közben”.

tovább >>>    

… hogy virág ajándékozása esetén sem selyempapírban, sem celofánban nem illik átadni, illetve, hogy szálas virág vásárlásakor, amennyiben egynemű a virág, a csokor 11 szálig páratlan szálból, 12-től páros számú szálból illik, hogy álljon. Ha vegyes a virág, nem számít a darabszám.

tovább >>>    

… hogy a parókaviselés XIII. Lajos alatt vált általánossá, aki fiatalon kopaszodni kezdett, és így akarta ezt leplezni. A divat továbbfejlesztésén nagy örömmel kapott XIV. Lajos, aki viszont a homlokán lévő nagy dudorokat szeretette volna takargatni. Először az udvar, majd az egész világ utánozta őket.

tovább >>>    

… hogy a stílus neve, amit Marilyn Monroe is képviselt: Pin-up. A pin up görlök a 40-es 50-es évek modelljei voltak. Szexi képeiket (fotókat és rajzokat egyaránt) tűzték fel a férfiak a falra, innen a nevük is: pin up, vagyis feltűzni. A magabiztos és huncut hölgyek szexi stílusa, amit képviseltek annyira meghatározó volt, hogy a [...]

tovább >>>    

phogy George Bernard Shaw, drámaíró egy interjúban beszélt a magyar nyelvről? A következőt mondta: „Bátran kijelentem, hogy miután évekig tanulmányoztam a magyar nyelvet, meggyőződésemmé vált: ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal értékesebb lett volna. Egyszerűen azért, mert ezen a különös, ősi erőtől duzzadó nyelven sokszorta pontosabban lehet leírni a parányi különbségeket, az [...]

tovább >>>    
Keresés
Facebook