Böröndi Mária 2018

2017.12.05. - Stíluskommunikáció

„Nekünk kell a változássá lennünk, amit a világban látni akarunk.”

(Mahatma Gandhi)

Pályafutásom során 27 évig a Malévnál dolgoztam, a légi utasok szolgálatában igyekeztem az embereknek a „csoda megélésében” segíteni. Felejthetetlen élményekkel, barátságokkal, kapcsolatokkal lettem gazdagabb, amikre ma is szívesen emlékezem, és amikre nagyon büszke vagyok.

A cég leállásával a már korábban tervezett váltás lehetősége és egyben kényszere pillanatok alatt eljött. Családom támogatásával belekezdtem és sikeresen elvégeztem egy másoddiplomás képzést, megszereztem a protokollszakértő és rendezvényszervező végzettséget. Szerencsére kis idő után megtaláltam a következő „álomállást”. Jelenleg egy csúcsvezető protokoll szerepléseit koordinálom és nemzetközi konferenciákat, díjátadókat, sajtótájékoztatókat és más eseményeket szervezek.

Az élethosszig tartó tanulás szemlélet nagyon szimpatikus nekem, korosztályom tagjai számára megkerülhetetlen tényező napjainkban. A Stíluskommunikáció szak képzése számomra egy hiányzó puzzle darab volt idáig, ami tökéletesen illeszkedik a profilomba.

A hivatali életen túl, célom a stíluskommunikáció jelentőségének hangsúlyozása, ezen belül is a viselkedéskultúra szabályainak minél szélesebb körben való terjesztése. Minden emberi kapcsolat alapelve a kölcsönös tisztelet. Hiszem és vallom, hogy első lépésként ez által lehet békésebb, szebb és jobb a világ.


Tudta Ön?

Tudta-e, hogy a gyöngyöt, mint ékszert, kezdetben csak a királyi család és az arisztokrácia viselhette? A 19. században már eltörölték a gyöngy viseléséhez kapcsolódó szigorú előírásokat, azonban az ára miatt továbbra is csak a kiváltságosok birtokolhatták ezt a nemes ékszert.

tovább >>>    

a farmer anyag nem amerikai találmány?  200 évvel  Amerika “felfedezése” előtt már gyártották Dél-Franciaországban és Észak- Olaszországban. Gondolta volna, hogy napjainkban világszerte 2,5 milliárd métert gyártanak belőle évente?

tovább >>>    

Az érzések és érzelmek kifejezésének legfontosabb eszköze a testbeszéd, illetve a torokban képzett hang. Mivel a szóra figyelünk, kevesen tudják, mi történik közben a testükkel, pedig nagyon fontos. Az emberi közlemény 7%-a verbális (csak a szó), 38%-a vokális (hangszín, hanghordozás), és 55%-a nem verbális. „Nem az számít, amit mondasz, hanem az, hogyan nézel közben”.

tovább >>>    

… hogy virág ajándékozása esetén sem selyempapírban, sem celofánban nem illik átadni, illetve, hogy szálas virág vásárlásakor, amennyiben egynemű a virág, a csokor 11 szálig páratlan szálból, 12-től páros számú szálból illik, hogy álljon. Ha vegyes a virág, nem számít a darabszám.

tovább >>>    

… hogy a parókaviselés XIII. Lajos alatt vált általánossá, aki fiatalon kopaszodni kezdett, és így akarta ezt leplezni. A divat továbbfejlesztésén nagy örömmel kapott XIV. Lajos, aki viszont a homlokán lévő nagy dudorokat szeretette volna takargatni. Először az udvar, majd az egész világ utánozta őket.

tovább >>>    

… hogy a stílus neve, amit Marilyn Monroe is képviselt: Pin-up. A pin up görlök a 40-es 50-es évek modelljei voltak. Szexi képeiket (fotókat és rajzokat egyaránt) tűzték fel a férfiak a falra, innen a nevük is: pin up, vagyis feltűzni. A magabiztos és huncut hölgyek szexi stílusa, amit képviseltek annyira meghatározó volt, hogy a [...]

tovább >>>    

phogy George Bernard Shaw, drámaíró egy interjúban beszélt a magyar nyelvről? A következőt mondta: „Bátran kijelentem, hogy miután évekig tanulmányoztam a magyar nyelvet, meggyőződésemmé vált: ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal értékesebb lett volna. Egyszerűen azért, mert ezen a különös, ősi erőtől duzzadó nyelven sokszorta pontosabban lehet leírni a parányi különbségeket, az [...]

tovább >>>    
Keresés
Facebook