Fogyatékkal élő modellekre tervezett kreációk a Millenárison

2013.03.21. - Stíluskommunikáció

Magyar divattervezők által készített, párizsi ihletésű divatbemutatót rendeznek meg Budapesten, amelynek során fogyatékkal élő modellek is felvonulnak. Számukra külön kreációkkal készültek a neves divattervezők. A programban a nyilvánosság elé kerülnek Octavio Pizarro, Christine Phung és Miki Mialy francia fővárosban alkotó tervezők exkluzív ruhái is.

Az Elle Magazin Fashion Show-ján Benes Anita (Daalarna), az Elysian tervezőpár (Bódis Boglárka és Gajer Emese), Zoób Katti, Király Tamás, Németh Anikó (Manier) és Sziráczky Brigitta ruháit a harminc profi manöken mellett több fogyatékkal élő modell mutatja be.
Liptai Lívia, az Elle magazin főszerkesztője az MTI-nek elmondta: azért kértek fel paralimpikonokat és kerekes székes modelleket a ruhák bemutatására, hogy bebizonyítsák: a divat mindenkié.
Király Tamás négy éve dolgozik együtt a Baltazár Színházzal, amelyben értelmileg sérült színészek játszanak. Németh Anikó modellje Vasas Vanda, a Miss Colours Hungary kerekes székes szépségverseny 2013-as nyertese. Sziráczky Brigitta a mozgássérült vívó, Hajmási Éva ruháját készítette el, az Elysian tervezőpáros pedig Illés Fanni paralimpikonnak tervezett kreációt. A Zoób Katti által megálmodott ruhákat megváltozott munkaképességűek készítették, ezeket Varga Katalin, a kerekes székes szépségverseny 2012-es nyertese, valamint Weisz Fanni hallássérült modell fogja viselni. Pásztory Dóra kétszeres paralimpiai bajnok úszónő Benes Anita ruhájában lép színpadra.
A párizsi divattervezők közül Octavio Pizarro Chiléből érkezett a francia fővárosba. Saját kollekciójának elkészítéséig Jean-Louis Scherrer divattervező haute-couture szalonjában volt tervezőasszisztens, később Guy Laroche egyik kollekciójának tervezői munkáját irányította. Octavio a dél-amerikai és az európai hagyományokat úgy ötvözi, hogy keveri a francia sikket a dél-amerikai alapanyagokkal. Olyan hírességek viselik kreációit, mint Michelle Obama amerikai first lady és a színésznő-modell Milla Jovovich.
Christine Phung több mint tíz évig a legnevesebb párizsi divattervezők, köztük Lacoste és Jean-Paul Gautier oldalán szerzett tapasztalatot a saját nevét viselő márka létrehozásáig.
Miki Mialy japán divattervező diplomáját Oszakában szerezte, első kollekcióját 1992-ben mutatta be Párizsban, majd 2002-ben nyitotta meg első üzletét a francia fővárosban. Ruháiban a minőség, a dizájn és az eredetiség áll a középpontban, a kollekció összhangjára törekszik, ezért tudatosan választja a színeket és a tónusokat.
A részletes program az Elle magazin honlapján olvasható.

Forrás: MTI

A kép forrása:  sorstarsak.abcenter.com

 


Tudta Ön?

Tudta-e, hogy a gyöngyöt, mint ékszert, kezdetben csak a királyi család és az arisztokrácia viselhette? A 19. században már eltörölték a gyöngy viseléséhez kapcsolódó szigorú előírásokat, azonban az ára miatt továbbra is csak a kiváltságosok birtokolhatták ezt a nemes ékszert.

tovább >>>    

a farmer anyag nem amerikai találmány?  200 évvel  Amerika “felfedezése” előtt már gyártották Dél-Franciaországban és Észak- Olaszországban. Gondolta volna, hogy napjainkban világszerte 2,5 milliárd métert gyártanak belőle évente?

tovább >>>    

Az érzések és érzelmek kifejezésének legfontosabb eszköze a testbeszéd, illetve a torokban képzett hang. Mivel a szóra figyelünk, kevesen tudják, mi történik közben a testükkel, pedig nagyon fontos. Az emberi közlemény 7%-a verbális (csak a szó), 38%-a vokális (hangszín, hanghordozás), és 55%-a nem verbális. „Nem az számít, amit mondasz, hanem az, hogyan nézel közben”.

tovább >>>    

… hogy virág ajándékozása esetén sem selyempapírban, sem celofánban nem illik átadni, illetve, hogy szálas virág vásárlásakor, amennyiben egynemű a virág, a csokor 11 szálig páratlan szálból, 12-től páros számú szálból illik, hogy álljon. Ha vegyes a virág, nem számít a darabszám.

tovább >>>    

… hogy a parókaviselés XIII. Lajos alatt vált általánossá, aki fiatalon kopaszodni kezdett, és így akarta ezt leplezni. A divat továbbfejlesztésén nagy örömmel kapott XIV. Lajos, aki viszont a homlokán lévő nagy dudorokat szeretette volna takargatni. Először az udvar, majd az egész világ utánozta őket.

tovább >>>    

… hogy a stílus neve, amit Marilyn Monroe is képviselt: Pin-up. A pin up görlök a 40-es 50-es évek modelljei voltak. Szexi képeiket (fotókat és rajzokat egyaránt) tűzték fel a férfiak a falra, innen a nevük is: pin up, vagyis feltűzni. A magabiztos és huncut hölgyek szexi stílusa, amit képviseltek annyira meghatározó volt, hogy a [...]

tovább >>>    

phogy George Bernard Shaw, drámaíró egy interjúban beszélt a magyar nyelvről? A következőt mondta: „Bátran kijelentem, hogy miután évekig tanulmányoztam a magyar nyelvet, meggyőződésemmé vált: ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal értékesebb lett volna. Egyszerűen azért, mert ezen a különös, ősi erőtől duzzadó nyelven sokszorta pontosabban lehet leírni a parányi különbségeket, az [...]

tovább >>>    
Keresés
Facebook