Utazás

2012.09.13. - Stíluskommunikáció

Júliust írunk még, azonban egy-egy hűvösebb nap után önkéntelenül is eszembe jut, hogy nemsokára „itt van az ősz, itt van ujra”… Ilyenkor pedig a sok egyéb gondolat mellett az is befészkeli magát az ember lányának fejébe, hogy vajon mit is fog viselni ősszel.  Persze rögtön jön a reális és a családi költségvetést kevésbé veszélyeztető válasz, miszerint otthon a szekrényben, vállfákon sorakozó „örök” darabokat. Rendjén is van ez így. A kíváncsiság azonban bennem is ott motoszkál, hogy a tervezők a következő szezonra vajon mit álmodnak a kifutókra. Érdemes néha megnézni egy-egy bemutatót, hiszen a vizuális élmény, illetve a mögöttes tartalom inspirálóan hathat öltözködésünkre még akkor is, ha nem szándékozunk új darabbal bővíteni a ruhatárunkat.

A Chanel divatház 2011 telén mutatta be a 2012/2013-as elő-őszi/téli kollekcióját a párizsi Grand Palais-ban. Az egyik legszebb bemutatónak tartom, amit valaha is láttam. A ruhák és a környezet Karl Lagerfeld munkáját dicsérik. A tervező egy maharadzsa palotájába repíti a nézőt, hiszen a kollekció inspirációs forrása a mesés India.

Teszi mindezt úgy, hogy Lagerfeld soha nem járt még Indiában. Véleménye szerint ugyanis sokkal inspirálóbb, ha az ember nem megy el valahová, mint amikor elmegy. Valóban, a fantázia olykor szárnyalóbb tud lenni, mint a valóság. A helyszínt egy gyönyörű lakoma színterévé varázsolták. A modellek mindenféle finomsággal roskadásig megpakolt asztalok között vonulnak végig a kifutón. Olyan, mintha egy maharadzsa ünnepi lakomájába csöppentünk volna bele. A fehér terítőn szebbnél szebb gyümölcsös tálak, gusztusos étkek sorakoznak, az italról pedig nem más gondoskodik, mint egy ezüst kisvasút, ami a bemutató ideje alatt fáradhatatlanul utaztatja körbe az alkoholos nedűt a vendégek között.

A show neve Paris-Bombay, így a kisvasút jelképesen összeköti Párizst és Mumbait. Az indiai nagyváros a világ tíz legjelentősebb kereskedelmi központjának az egyike, nem mellesleg nagyon sok nemzetközi cég indiai központja.  A témát pedig az adta, hogy az európai divatházak szinte egytől-egyig Indiában készíttetik a rendkívüli kézimunkát igénylő darabokat, ami jelentősen csökkenti az előállítási költségeiket. A bemutatón minden ruha, ami úgy néz ki, mintha indiai kézműves munka lenne, Párizsban, a Chanel műhelyében készült. Érdemes végignézni a bemutatót, engedni, hogy magával ragadjon a hangulata, és elrepítsen minket egy képzeletbeli Indiába.  Az utazást követően pedig – visszahuppanva a valóságba – találjuk meg a saját kisvasutunkat, ami összeköti a fantáziánkat a saját gardróbszekrényünkkel!

Sütő Zsanett

 

Chanel Paris-Bombay 2011/12 divatshow:

http://www.youtube.com/watch?v=8IsHdL4Bz2I

 

Felhasznált forrás:

http://fashionista.com/2011/12/chanel-pre-fall-2012-paris-bombay/ (letöltés napja: 2012. július 22.)

http://www.style.com/fashionshows/review/2012PF-CHANEL   (letöltés napja: 2012. július 22.)

 

Kép forrása:

http://chanel-news.chanel.com/en/wp-content/themes/chanel-news/gallery.php?id=3894#http://www.media.chanel-news.com/media/1323219399/en/2011/12/chanel-metiers-d-art-paris-bombay-show-14.jpg   (letöltés napja: 2012. július 22.)


Tudta Ön?

Tudta-e, hogy a gyöngyöt, mint ékszert, kezdetben csak a királyi család és az arisztokrácia viselhette? A 19. században már eltörölték a gyöngy viseléséhez kapcsolódó szigorú előírásokat, azonban az ára miatt továbbra is csak a kiváltságosok birtokolhatták ezt a nemes ékszert.

tovább >>>    

a farmer anyag nem amerikai találmány?  200 évvel  Amerika “felfedezése” előtt már gyártották Dél-Franciaországban és Észak- Olaszországban. Gondolta volna, hogy napjainkban világszerte 2,5 milliárd métert gyártanak belőle évente?

tovább >>>    

Az érzések és érzelmek kifejezésének legfontosabb eszköze a testbeszéd, illetve a torokban képzett hang. Mivel a szóra figyelünk, kevesen tudják, mi történik közben a testükkel, pedig nagyon fontos. Az emberi közlemény 7%-a verbális (csak a szó), 38%-a vokális (hangszín, hanghordozás), és 55%-a nem verbális. „Nem az számít, amit mondasz, hanem az, hogyan nézel közben”.

tovább >>>    

… hogy virág ajándékozása esetén sem selyempapírban, sem celofánban nem illik átadni, illetve, hogy szálas virág vásárlásakor, amennyiben egynemű a virág, a csokor 11 szálig páratlan szálból, 12-től páros számú szálból illik, hogy álljon. Ha vegyes a virág, nem számít a darabszám.

tovább >>>    

… hogy a parókaviselés XIII. Lajos alatt vált általánossá, aki fiatalon kopaszodni kezdett, és így akarta ezt leplezni. A divat továbbfejlesztésén nagy örömmel kapott XIV. Lajos, aki viszont a homlokán lévő nagy dudorokat szeretette volna takargatni. Először az udvar, majd az egész világ utánozta őket.

tovább >>>    

… hogy a stílus neve, amit Marilyn Monroe is képviselt: Pin-up. A pin up görlök a 40-es 50-es évek modelljei voltak. Szexi képeiket (fotókat és rajzokat egyaránt) tűzték fel a férfiak a falra, innen a nevük is: pin up, vagyis feltűzni. A magabiztos és huncut hölgyek szexi stílusa, amit képviseltek annyira meghatározó volt, hogy a [...]

tovább >>>    

phogy George Bernard Shaw, drámaíró egy interjúban beszélt a magyar nyelvről? A következőt mondta: „Bátran kijelentem, hogy miután évekig tanulmányoztam a magyar nyelvet, meggyőződésemmé vált: ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal értékesebb lett volna. Egyszerűen azért, mert ezen a különös, ősi erőtől duzzadó nyelven sokszorta pontosabban lehet leírni a parányi különbségeket, az [...]

tovább >>>    
Keresés
Facebook