Berlin Fashion Week 2014

2014.01.15. - Stíluskommunikáció

TOMASOVSZKI BEÁTA HÍRFOLYAMA:

A divatvilág szeme négy napon át a német fővárosra szegeződik. Tegnaptól január 17-ig újra Berlinben gyűlnek össze a német és nemzetközi divatszakma képviselői: többek között olyan márkák vonultatják fel 2014/15-ös őszi-téli kollekciójukat, mint pl. Schumacher, Lala Berlin, Kaviar Gauche, Ewa Herzog vagy Riani.
A divathét első napját Hien Le nyitotta egy egészen merész kollekcióval. A laoszi születésű tervező 2011-ben debütált első saját kollekciójával épp a Berlin Fashion Weeken. A tervező, aki eddig az élénk színű selymeiről volt híres, most először döntött a fekete mellett. Legújabb kollekcióját a modern építészet ihlette, középpontjában a fekete-fehér gyapjú áll. Selyem, kasmír és gyapjú anyagokat használt fel a bemutatott darabokhoz. Színvilágában ezúttal a szürke, a bézs, a burgundi és a zöld árnyalatai uralkodnak. Szabásvonalai egyszerűek és kifinomultak, eleganciát kölcsönöznek a választott anyagoknak.
A mai nap másik sztárja a német-francia tervezőpáros, Annelie Augustin és Odély Teboul, akik a következő generáció talán legígéretesebb tehetségei közé tartoznak. Ismertetőjegyeik közé tartoznak a finom csipkedíszítések, a pliszék, a redők, a hálószerű optikai hatások, melyeket szívesen kombinálnak különböző bőr anyagokkal. Színhasználatukban, ahogyan eddig, a mostani kollekcióban is a fekete szín dominál. Az őszi-téli darabokat nagyobb méretű fejdíszekkel egészítik ki, melyek néhol egészen misztikus hatást kölcsönöznek. A kollekció egészében egy nőies, céltudatos, de mégis törékeny nő képét mutatja.

A divathét eseményeit a Vogue Deutschland oldalán szinte percről percre lehet követni: http://www.vogue.de/fashion-shows/vogue-vor-ort-fashion-week-liveticker

Hír forrása: http://www.vogue.de/fashion-shows/berlin-fashion-week/herbst-winter-2014-15/berlin-fashion-week-januar-2014-hien-le#fashionshow/34 (2014. 01. 14.)
Képek forrása: http://www.vogue.de/fashion-shows/kollektionen/herbst-2014/berlin/hien-le/runway/aw-2014_fashion-week-berlin_de_hien-le_40733 (2014. 01. 14.)
http://www.vogue.de/fashion-shows/kollektionen/herbst-2014/berlin/augustin-teboul/backstage/dsc_9847 (2014. 01. 14.)


Tudta Ön?

Tudta-e, hogy a gyöngyöt, mint ékszert, kezdetben csak a királyi család és az arisztokrácia viselhette? A 19. században már eltörölték a gyöngy viseléséhez kapcsolódó szigorú előírásokat, azonban az ára miatt továbbra is csak a kiváltságosok birtokolhatták ezt a nemes ékszert.

tovább >>>    

a farmer anyag nem amerikai találmány?  200 évvel  Amerika “felfedezése” előtt már gyártották Dél-Franciaországban és Észak- Olaszországban. Gondolta volna, hogy napjainkban világszerte 2,5 milliárd métert gyártanak belőle évente?

tovább >>>    

Az érzések és érzelmek kifejezésének legfontosabb eszköze a testbeszéd, illetve a torokban képzett hang. Mivel a szóra figyelünk, kevesen tudják, mi történik közben a testükkel, pedig nagyon fontos. Az emberi közlemény 7%-a verbális (csak a szó), 38%-a vokális (hangszín, hanghordozás), és 55%-a nem verbális. „Nem az számít, amit mondasz, hanem az, hogyan nézel közben”.

tovább >>>    

… hogy virág ajándékozása esetén sem selyempapírban, sem celofánban nem illik átadni, illetve, hogy szálas virág vásárlásakor, amennyiben egynemű a virág, a csokor 11 szálig páratlan szálból, 12-től páros számú szálból illik, hogy álljon. Ha vegyes a virág, nem számít a darabszám.

tovább >>>    

… hogy a parókaviselés XIII. Lajos alatt vált általánossá, aki fiatalon kopaszodni kezdett, és így akarta ezt leplezni. A divat továbbfejlesztésén nagy örömmel kapott XIV. Lajos, aki viszont a homlokán lévő nagy dudorokat szeretette volna takargatni. Először az udvar, majd az egész világ utánozta őket.

tovább >>>    

… hogy a stílus neve, amit Marilyn Monroe is képviselt: Pin-up. A pin up görlök a 40-es 50-es évek modelljei voltak. Szexi képeiket (fotókat és rajzokat egyaránt) tűzték fel a férfiak a falra, innen a nevük is: pin up, vagyis feltűzni. A magabiztos és huncut hölgyek szexi stílusa, amit képviseltek annyira meghatározó volt, hogy a [...]

tovább >>>    

phogy George Bernard Shaw, drámaíró egy interjúban beszélt a magyar nyelvről? A következőt mondta: „Bátran kijelentem, hogy miután évekig tanulmányoztam a magyar nyelvet, meggyőződésemmé vált: ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal értékesebb lett volna. Egyszerűen azért, mert ezen a különös, ősi erőtől duzzadó nyelven sokszorta pontosabban lehet leírni a parányi különbségeket, az [...]

tovább >>>    
Keresés
Facebook