Fashion for men

2014.01.19. - Stíluskommunikáció

TOMASOVSZKI BEÁTA HÍRFOLYAMA:

A klasszikus öltözködés több mint száz éves szabályait és hagyományait feszegetve a divattervezők lankadatlan lelkesedéssel keresnek új utakat és irányvonalakat a férfi ruházat megújításáért. London és Milánó után most néhány napig Párizs ad otthont a 2014/2015-ös őszi-téli férfikollekciók divatbemutatóinak. Íme, egy kis ízelítő az eddigi bemutatókból.

Dries Van Noten az elmúlt évek lázadó fiatalságának öltözködéséből merített ihletet. A kollekció darabjai a punk, a rave, a new wave, az újromantika, a hippik és az R&B keveredéséből születtek. Anyaghasználata nagyon változatos, az elegáns gyapjútól a laza farmeron át egészen a különböző vízhatlan anyagokig terjed. Van Noten színválasztása már kicsit visszafogottabb: főként a fekete, a szürke és a kék árnyalatai jellemzik a darabokat. A stílusmixből egy valóban fiatalos, energikus és merész kollekció keletkezett.

A Carven tervezői sokkal visszafogottabb kollekcióval jelentkeznek a következő szezonban. Visszatérnek a klasszikus fazonokhoz és anyagokhoz, apróbb szabászati változtatásokkal fűszerezve azokat. A kollekciót a mintás felsőrészek és a különbözőképpen variált kockás anyagok teszik izgalmassá.

Raf Simons ezúttal a kötött anyagokra, az intenzív színekre és mintákra szavazott. A kabátok és az ingek festékfoltos mintázata piros, kék, lila, zöld és sárga színben pompáznak, anyaguk durvább szövet vagy farmer. A hosszú kabátok elegánsabb gyapjú anyaga keveredik a különböző színű kötött anyagokkal a gallérnál, a vállakon és a hát felső részén.

A párizsi divathét még csak a második napnál tart, és még sok meglepetést tartogat a divat szerelmeseinek.

 

Forrás: http://i-d.vice.com/en_gb/look/fashion-stories/  (2014. 01. 17.)

Kép forrása: http://i-d.vice.com/en_gb/look/fashion-stories/1133/paris-mensweardries-van-noten-backstage-autumnwinter-14  (2014. 01. 17.)


Tudta Ön?

Tudta-e, hogy a gyöngyöt, mint ékszert, kezdetben csak a királyi család és az arisztokrácia viselhette? A 19. században már eltörölték a gyöngy viseléséhez kapcsolódó szigorú előírásokat, azonban az ára miatt továbbra is csak a kiváltságosok birtokolhatták ezt a nemes ékszert.

tovább >>>    

a farmer anyag nem amerikai találmány?  200 évvel  Amerika “felfedezése” előtt már gyártották Dél-Franciaországban és Észak- Olaszországban. Gondolta volna, hogy napjainkban világszerte 2,5 milliárd métert gyártanak belőle évente?

tovább >>>    

Az érzések és érzelmek kifejezésének legfontosabb eszköze a testbeszéd, illetve a torokban képzett hang. Mivel a szóra figyelünk, kevesen tudják, mi történik közben a testükkel, pedig nagyon fontos. Az emberi közlemény 7%-a verbális (csak a szó), 38%-a vokális (hangszín, hanghordozás), és 55%-a nem verbális. „Nem az számít, amit mondasz, hanem az, hogyan nézel közben”.

tovább >>>    

… hogy virág ajándékozása esetén sem selyempapírban, sem celofánban nem illik átadni, illetve, hogy szálas virág vásárlásakor, amennyiben egynemű a virág, a csokor 11 szálig páratlan szálból, 12-től páros számú szálból illik, hogy álljon. Ha vegyes a virág, nem számít a darabszám.

tovább >>>    

… hogy a parókaviselés XIII. Lajos alatt vált általánossá, aki fiatalon kopaszodni kezdett, és így akarta ezt leplezni. A divat továbbfejlesztésén nagy örömmel kapott XIV. Lajos, aki viszont a homlokán lévő nagy dudorokat szeretette volna takargatni. Először az udvar, majd az egész világ utánozta őket.

tovább >>>    

… hogy a stílus neve, amit Marilyn Monroe is képviselt: Pin-up. A pin up görlök a 40-es 50-es évek modelljei voltak. Szexi képeiket (fotókat és rajzokat egyaránt) tűzték fel a férfiak a falra, innen a nevük is: pin up, vagyis feltűzni. A magabiztos és huncut hölgyek szexi stílusa, amit képviseltek annyira meghatározó volt, hogy a [...]

tovább >>>    

phogy George Bernard Shaw, drámaíró egy interjúban beszélt a magyar nyelvről? A következőt mondta: „Bátran kijelentem, hogy miután évekig tanulmányoztam a magyar nyelvet, meggyőződésemmé vált: ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal értékesebb lett volna. Egyszerűen azért, mert ezen a különös, ősi erőtől duzzadó nyelven sokszorta pontosabban lehet leírni a parányi különbségeket, az [...]

tovább >>>    
Keresés
Facebook