Stílus stratégia: a klasszikus női öltözködésről 3.

2014.04.16. - Stíluskommunikáció

JANTAY KATA SOROZATA: A CIPŐ

 

Ó a nők kedvence, a cipő! Nem véletlenül. A cipő ugyanis tudat alatt nagyon sok üzenetet hordoz: mennyire veszi valaki komolyan a munkáját, mennyire igényes a környezetére és mennyire fogékony a részletekre.

 

Sajnos még nincs itt a tavasz, így egyelőre a vastagabb ruhák, esernyők és velük együtt a vízálló csizmák vannak használatban. Nincs is ezzel semmi gond, mindaddig, míg ezek a darabok eredeti rendeltetésüknek megfelelő környezetben funkcionálnak, azaz a szabadban. Ha beérünk reggel az irodába, mindenképpen cseréljük le, mert 20 fokos klimatizált helyiségbe nem való a térdig érő csizma.

 

Sokéves multicégeknél töltött tapasztalataim alapján elmondhatom, hogy magával a cipőváltással nem is szokott gond lenni, kényelmetlen egész nap bemelegedni a csizmába. A baj ott kezdődik, amikor az íróasztal alól alattomosan előbújnak a fehér gyógyklumpák, műbőr komfortcipők és egyéb rémségek. Kétségkívül kényelmesek, főleg amikor néhány év után már “szépen” betöredeztek és a lábra formálódtak. Azonban ennek semmi keresnivalója a hivatali megjelenésben! Képzeljük csak el férfi kollégáinkat, milyen megbízhatóságot és komolyságot sugallnának az öltönyhöz társított kedvenc otthoni kockás mamuszkájukban. A papucs, klumpa és egyéb kényelmi lábbelik nagyon rossz üzenetet hordoznak. Ha a legegyszerűbben és leglátványosabban szeretnénk javítani megjelenésünkön, vigyük haza a gyógycipőt az irodából!

Tudatosítani kell magunkban, hogy a cipő az egyik legjobb befektetés. Elsőre azt gondolnánk, nem feltűnő, mert távol esik a tekintettől. Azonban egy  pár minőségi cipő a legolcsóbb ruhát is luxussá tudja változtatni. Minden reggel jusson eszünkbe: a cipő mindig kifejez valamilyen üzenetet. Ugyanaz a fehér póló kék farmerrel lehet akár party-szett is egy szép tűsarkúval, vagy remek kiránduló ruha edzőcipővel. Minden állandó, csak a cipő változott.

Nem kell csődbe menni és a sztárokéhoz hasonlóan nagy cipős szekrényt kialakítani a professzionális megjelenéshez. Két-három pár bőrcipőt már remekül tudunk kombinálni, ha okosan választjuk ki a színeket és fazonokat.

A hivatali megjelenés alapdarabja a klasszikus körömcipő. Eredetileg az előkelő férfiak hordták a 16. században, a királyi udvarok termeiben, parkettán, szőnyegen. Két évszázaddal később amikor a nők lecsaptak rá, vastagabb talppal terjedt el az utcákon. Angol elnevezése azonban továbbra is “court shoes”, azaz udvari cipő. Szoknyához, nadrághoz egyaránt hordható, szépen formálja a lábat, időtlen klasszikus, soha nem megy ki a divatból. Arra figyeljünk, hogy a sarka ne legyen túl magas, és ne keverjük össze a platform cipőkkel. A legpraktikusabb választás egy sötétebb árnyalat, ami illik az alap ruhadarabjainkhoz. Bár nagy a kísértés, nyáron se csábuljunk el, maximum bézs színig világosodhat ki a hivatali megjelenés esetén a cipő. Lehetőleg elől zártat válasszunk, azonban ha mégis nyitott mellett döntünk (figyelem, nem szandálra gondolok, hanem az úgynevezett peep-toe-ra ahol maximum egy lábujj látszódhat ki), sose vegyünk hozzá harisnyát, elég lehangoló látvány. Fontosabb megbeszélésekre ezt azonban semmiképpen sem javaslom túl erotikus jelentése miatt.

Akik semmiképpen sem szeretnének lemondani a kényelemről, azok válasszanak törpesarkú körömcipőt. De ha a papucs helyett egy fél centis sarokkal rendelkező balettcipőre cserélik a váltó lábbelit, már azzal is sokat tettek megjelenésük és karrierjük érdekében!

 

 

Kép forrása:
http://static.becomegorgeous.com/img/arts/2013/Mar/09/9981/nudeplatformpumpskatemiddleton.jpg

 

 


Tudta Ön?

Tudta-e, hogy a gyöngyöt, mint ékszert, kezdetben csak a királyi család és az arisztokrácia viselhette? A 19. században már eltörölték a gyöngy viseléséhez kapcsolódó szigorú előírásokat, azonban az ára miatt továbbra is csak a kiváltságosok birtokolhatták ezt a nemes ékszert.

tovább >>>    

a farmer anyag nem amerikai találmány?  200 évvel  Amerika “felfedezése” előtt már gyártották Dél-Franciaországban és Észak- Olaszországban. Gondolta volna, hogy napjainkban világszerte 2,5 milliárd métert gyártanak belőle évente?

tovább >>>    

Az érzések és érzelmek kifejezésének legfontosabb eszköze a testbeszéd, illetve a torokban képzett hang. Mivel a szóra figyelünk, kevesen tudják, mi történik közben a testükkel, pedig nagyon fontos. Az emberi közlemény 7%-a verbális (csak a szó), 38%-a vokális (hangszín, hanghordozás), és 55%-a nem verbális. „Nem az számít, amit mondasz, hanem az, hogyan nézel közben”.

tovább >>>    

… hogy virág ajándékozása esetén sem selyempapírban, sem celofánban nem illik átadni, illetve, hogy szálas virág vásárlásakor, amennyiben egynemű a virág, a csokor 11 szálig páratlan szálból, 12-től páros számú szálból illik, hogy álljon. Ha vegyes a virág, nem számít a darabszám.

tovább >>>    

… hogy a parókaviselés XIII. Lajos alatt vált általánossá, aki fiatalon kopaszodni kezdett, és így akarta ezt leplezni. A divat továbbfejlesztésén nagy örömmel kapott XIV. Lajos, aki viszont a homlokán lévő nagy dudorokat szeretette volna takargatni. Először az udvar, majd az egész világ utánozta őket.

tovább >>>    

… hogy a stílus neve, amit Marilyn Monroe is képviselt: Pin-up. A pin up görlök a 40-es 50-es évek modelljei voltak. Szexi képeiket (fotókat és rajzokat egyaránt) tűzték fel a férfiak a falra, innen a nevük is: pin up, vagyis feltűzni. A magabiztos és huncut hölgyek szexi stílusa, amit képviseltek annyira meghatározó volt, hogy a [...]

tovább >>>    

phogy George Bernard Shaw, drámaíró egy interjúban beszélt a magyar nyelvről? A következőt mondta: „Bátran kijelentem, hogy miután évekig tanulmányoztam a magyar nyelvet, meggyőződésemmé vált: ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal értékesebb lett volna. Egyszerűen azért, mert ezen a különös, ősi erőtől duzzadó nyelven sokszorta pontosabban lehet leírni a parányi különbségeket, az [...]

tovább >>>    
Keresés
Facebook