Dudescu Krisztina: Lélek-jelenlét és harmónia – egy stíluskommunikátor szemével

2014.10.13. - Stíluskommunikáció

Szeretetteljes vagy lélektelen körülmények között döntést hozunk, születni készülünk. Két sejt találkozása, közös fejlődésük eredménye vagyunk. Fájdalmasan felcsendülő hang jelzi az érkezésünket, amely környezetünk szemszögéből a legszebb dallamot jelenti, az élet hangját. Ajándékot kapunk. A lélek tapasztalni indul. Reményik Sándor, Csendes csodák című versében, így fogalmaz: „Tedd a kezed a szívedre,/ Hallgasd, figyeld hogy mit dobog,/ Ez a finom kis kalapálás/ Nem a legcsodálatosabb dolog?/ Micsoda lelki finomság! A mindennapokban valóban tudjuk értékelni a legszebb ajándékot, amit emberként kaphattunk? Az ajándék, maga az élet.

Ami szép, az harmonikus.  Ha lótuszvirág lennék, lebegnék a tó vizén. Élvezném a nyugodt estét, az ezüst holdat és a fénylő csillagok ragyogását. Hajnalodva, bontanám szirmaimat, majd teljes pompával, kinyílva engedném be a napsugarat. A természet körforgásában a tökéletesre törekednék, összhangban a környezetemmel. Olyanná válnék, amilyen lenni szeretnék, stabilan a vízen tündökölnék. Ha pillangó lennék, szabadon szállnék, ékszere lennék a virágnak. Darumadárként a legendákat kelteném életre, a tó vizében állnék, az élet vizét innám, élvezném az egészséget, nem számítana az idő, kortalan lennék. Ha csodaparipa volnék, sebesebben száguldanék, csak mert jólesik, a táj harmóniájából töltekeznék, minden porcikám fiatalos lenne, látnám a célomat, lendülettel, erővel haladnék, szabadon tudnám megvalósítani terveimet. Ha gyermek lennék, megőrizném azt a kincset, amivel érkeztem, ülnék a hintán, figyelném a messzeségből érkező halk súgást, amely a szívemben jelzi, mit kell tennem, hogy boldog maradhassak, amíg a felnőttek el nem rontanak.

De emberek vagyunk, felnőttek! Tapasztalunk, nevetünk és sírunk. A sikert és kudarcot egyaránt behívjuk. Félünk, aggódunk, korlátozunk. Tanulunk a hibákból, de nem eleget. Törekszünk jónak lenni, mindenkinek megfelelni. Távolodunk magunktól, homályossá válik az út, bonyolódnak a kapcsolatok, hazudozunk magunknak. Időnként kibillenünk, erőfeszítéseket teszünk, hogy újra rendeződjünk. Benyomások, külső hatások elbizonytalanítanak. Visszatérünk önmagunkhoz…meddig? A természet egyszerűségében rejlő nagyszerűséget észrevesszük-e? A tudás, az érzelem, a test egyszerre fejlődik-e? Figyelve az édes gyermekek őszinte kacagását, még emlékeztet-e arra, miért jöttünk, mivé lettünk, és tanít-e arra, mivé kellene válnunk?

Lélekjelenlét. Belső tartás, józanság, bátorság a tudatos döntésekhez és tetteinkhez. Stíluskommunikáció, harmónia. Szeretettel való törekvés, előre látni a rendet, hogy megtörténhessen. Az az ember, aki nem tud építő kritikával és elfogadással, szeretettel tekinteni saját magára, az mást sem tud szeretni. Szeretet nélkül, jelen lenni, lélekkel, harmonikusan? Jelen lenni a pillanatban, ez az egyik feladat. Az elmúlás időszakában, békességgel a szívben, bátorság kell továbbmenni. A maradók fájdalmában, ha szeretet van a lelkekben, harmónia van a mindenségben. Az út megmarad, lélektől lélekig.


Tudta Ön?

Tudta-e, hogy a gyöngyöt, mint ékszert, kezdetben csak a királyi család és az arisztokrácia viselhette? A 19. században már eltörölték a gyöngy viseléséhez kapcsolódó szigorú előírásokat, azonban az ára miatt továbbra is csak a kiváltságosok birtokolhatták ezt a nemes ékszert.

tovább >>>    

a farmer anyag nem amerikai találmány?  200 évvel  Amerika “felfedezése” előtt már gyártották Dél-Franciaországban és Észak- Olaszországban. Gondolta volna, hogy napjainkban világszerte 2,5 milliárd métert gyártanak belőle évente?

tovább >>>    

Az érzések és érzelmek kifejezésének legfontosabb eszköze a testbeszéd, illetve a torokban képzett hang. Mivel a szóra figyelünk, kevesen tudják, mi történik közben a testükkel, pedig nagyon fontos. Az emberi közlemény 7%-a verbális (csak a szó), 38%-a vokális (hangszín, hanghordozás), és 55%-a nem verbális. „Nem az számít, amit mondasz, hanem az, hogyan nézel közben”.

tovább >>>    

… hogy virág ajándékozása esetén sem selyempapírban, sem celofánban nem illik átadni, illetve, hogy szálas virág vásárlásakor, amennyiben egynemű a virág, a csokor 11 szálig páratlan szálból, 12-től páros számú szálból illik, hogy álljon. Ha vegyes a virág, nem számít a darabszám.

tovább >>>    

… hogy a parókaviselés XIII. Lajos alatt vált általánossá, aki fiatalon kopaszodni kezdett, és így akarta ezt leplezni. A divat továbbfejlesztésén nagy örömmel kapott XIV. Lajos, aki viszont a homlokán lévő nagy dudorokat szeretette volna takargatni. Először az udvar, majd az egész világ utánozta őket.

tovább >>>    

… hogy a stílus neve, amit Marilyn Monroe is képviselt: Pin-up. A pin up görlök a 40-es 50-es évek modelljei voltak. Szexi képeiket (fotókat és rajzokat egyaránt) tűzték fel a férfiak a falra, innen a nevük is: pin up, vagyis feltűzni. A magabiztos és huncut hölgyek szexi stílusa, amit képviseltek annyira meghatározó volt, hogy a [...]

tovább >>>    

phogy George Bernard Shaw, drámaíró egy interjúban beszélt a magyar nyelvről? A következőt mondta: „Bátran kijelentem, hogy miután évekig tanulmányoztam a magyar nyelvet, meggyőződésemmé vált: ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal értékesebb lett volna. Egyszerűen azért, mert ezen a különös, ősi erőtől duzzadó nyelven sokszorta pontosabban lehet leírni a parányi különbségeket, az [...]

tovább >>>    
Keresés
Facebook