Körmendi Szilvia 2020

2020.10.25. - Stíluskommunikáció

Az útkeresés és a folyamatos fejlődés az, ami a leginkább jellemez. Korábban azt hittem, majd egyszer „kész” leszek, és majd akkor elkezdhetek „igazán élni”. Aztán rájöttem, hogy annyira színes és sokrétű az élet, annyi minden érdekel, hogy mindig találok okot az újrakezdésre és a megújulásra. A célom az, hogy mindezt a sokrétű bennem rejlő, folyamatosan bővülő tudást, érdeklődést, kifelé is megmutathassam, sőt, másokat is erre ösztönözzek. Hiszen az önmagunkra találás nem ér véget azzal, hogy valaki sikeres felvételt nyert egy egyetemre, diplomát szerzett, vagy férjhez ment, sőt, az igazi munka akkor kezdődik csak igazán. A nők esetében ez a folyamat pedig ráadásul minden egyes új szereppel (például anyaság) újrakezdődik. A stílus önmagunk kifejezése. Kreativitás. Teremtés. Újra és újra.

Korábban már volt szerencsém egy-egy stílusátalakítás során látni, hogyan születik meg, bontakozik ki egy „új” nő. A program résztvevői értékes impulzusokkal gazdagodhattak, kaptak egy csomó tanácsot, azonban az átalakulást megörökítő fotózás után mégis ugyanabban a ruhában tértek haza, amiben jöttek, és otthon továbbra is egyedül maradtak a megszokott színekkel, ruhákkal. De ez nem is csoda, hiszen képtelenség mindent egy napba sűríteni. A maradandó változás belül történik.

Saját stílusunk megtalálása nem megy automatikusan. Ahogy egy fodrász tud segíteni abban, hogy milyen frizura, milyen hajszín áll jól, úgy egy stílustanácsadó tud segíteni az öltözködésben. De ahhoz, hogy ne csak „próbababák” vagy manökenek legyünk, nem elég valaki, aki öltöztet – a stílusnak belülről kell fakadnia. Leendő ügyfeleimnek abban szeretnék segíteni, hogy az önmagukra találás belső folyamatát láthatóvá tudják tenni azáltal, hogy saját stílusokon keresztül kommunikálnak.


Tudta Ön?

Tudta-e, hogy a gyöngyöt, mint ékszert, kezdetben csak a királyi család és az arisztokrácia viselhette? A 19. században már eltörölték a gyöngy viseléséhez kapcsolódó szigorú előírásokat, azonban az ára miatt továbbra is csak a kiváltságosok birtokolhatták ezt a nemes ékszert.

tovább >>>    

a farmer anyag nem amerikai találmány?  200 évvel  Amerika “felfedezése” előtt már gyártották Dél-Franciaországban és Észak- Olaszországban. Gondolta volna, hogy napjainkban világszerte 2,5 milliárd métert gyártanak belőle évente?

tovább >>>    

Az érzések és érzelmek kifejezésének legfontosabb eszköze a testbeszéd, illetve a torokban képzett hang. Mivel a szóra figyelünk, kevesen tudják, mi történik közben a testükkel, pedig nagyon fontos. Az emberi közlemény 7%-a verbális (csak a szó), 38%-a vokális (hangszín, hanghordozás), és 55%-a nem verbális. „Nem az számít, amit mondasz, hanem az, hogyan nézel közben”.

tovább >>>    

… hogy virág ajándékozása esetén sem selyempapírban, sem celofánban nem illik átadni, illetve, hogy szálas virág vásárlásakor, amennyiben egynemű a virág, a csokor 11 szálig páratlan szálból, 12-től páros számú szálból illik, hogy álljon. Ha vegyes a virág, nem számít a darabszám.

tovább >>>    

… hogy a parókaviselés XIII. Lajos alatt vált általánossá, aki fiatalon kopaszodni kezdett, és így akarta ezt leplezni. A divat továbbfejlesztésén nagy örömmel kapott XIV. Lajos, aki viszont a homlokán lévő nagy dudorokat szeretette volna takargatni. Először az udvar, majd az egész világ utánozta őket.

tovább >>>    

… hogy a stílus neve, amit Marilyn Monroe is képviselt: Pin-up. A pin up görlök a 40-es 50-es évek modelljei voltak. Szexi képeiket (fotókat és rajzokat egyaránt) tűzték fel a férfiak a falra, innen a nevük is: pin up, vagyis feltűzni. A magabiztos és huncut hölgyek szexi stílusa, amit képviseltek annyira meghatározó volt, hogy a [...]

tovább >>>    

phogy George Bernard Shaw, drámaíró egy interjúban beszélt a magyar nyelvről? A következőt mondta: „Bátran kijelentem, hogy miután évekig tanulmányoztam a magyar nyelvet, meggyőződésemmé vált: ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal értékesebb lett volna. Egyszerűen azért, mert ezen a különös, ősi erőtől duzzadó nyelven sokszorta pontosabban lehet leírni a parányi különbségeket, az [...]

tovább >>>    
Keresés
Facebook