Bozori Veronika 2020

2020.10.25. - Stíluskommunikáció

Egy nyughatatlan vidéki lány vagyok, aki sosem adja fel, és folyamatosan küzd az álmaiért.

Hiszem, hogy minden ember számára létezik az a munka, az a hivatás, melyet élvezettel végez, és már-már a hobbijának tekint. Amiben kiélheti minden munkával kapcsolatos vágyát, kreativitását, és ami örömmel tölti el, valamint amit összhangba tud hozni a magánéletével is. De ezért tenni kell! Az ehhez vezető út legmeghatározóbb alappillére az ÖNISMERET. Addig, amíg az ember nincs tisztában a képességeivel, a megjelenésével, a saját egyéniségével, vagyis nincs harmóniában Önmagával, mind belsőleg, mind pedig külsőleg, addig nem lesz önbizalma, nem lesz hiteles mások számára sem, és csak tébolyogni fog az élet minden területén. Eddig én is ezt tettem. Sosem találtam igazán a helyem a világban, de rájöttem, hogy az embernek MINDIG van választása! Ezért kezdtem el saját magam behatóbb megismerésével foglalkozni, és ennek köszönhetően nyílt meg előttem a lehetőségek tárháza.

Álmom, hogy emberekkel foglalkozhassak, segítséget nyújthassak számukra, hogy megtalálják mind önmagukban, mind pedig a magánéletükben és a hivatásukban is az egyensúlyt, és ezáltal boldogok legyenek. A mai világban sokszor elveszünk a hatalmas információáradatban, amit egyedül nem biztos, hogy képesek vagyunk feldolgozni, vagy éppen meglátni, hogy ebből nekünk mire is van szükségünk igazán. Ilyenkor megfontolandó egy szakember bevonása. Néha elég egy apró tett, akár egy jó szó, hogy örökre megváltoztassuk mások és saját magunk életét is. Sose féljünk segítséget kérni!

 

Én is így tettem, mikor HR tanácsadóhoz fordultam Általa szereztem tudomást a stíluskommunikátor szakma létezéséről, mely rögtön elvarázsolt. Úgy érzem, hogy megtaláltam azt az irányt, ami ENGEM is, és majd a jövőbeni munkám által MÁSOKAT is boldoggá tehet!


Tudta Ön?

Tudta-e, hogy a gyöngyöt, mint ékszert, kezdetben csak a királyi család és az arisztokrácia viselhette? A 19. században már eltörölték a gyöngy viseléséhez kapcsolódó szigorú előírásokat, azonban az ára miatt továbbra is csak a kiváltságosok birtokolhatták ezt a nemes ékszert.

tovább >>>    

a farmer anyag nem amerikai találmány?  200 évvel  Amerika “felfedezése” előtt már gyártották Dél-Franciaországban és Észak- Olaszországban. Gondolta volna, hogy napjainkban világszerte 2,5 milliárd métert gyártanak belőle évente?

tovább >>>    

Az érzések és érzelmek kifejezésének legfontosabb eszköze a testbeszéd, illetve a torokban képzett hang. Mivel a szóra figyelünk, kevesen tudják, mi történik közben a testükkel, pedig nagyon fontos. Az emberi közlemény 7%-a verbális (csak a szó), 38%-a vokális (hangszín, hanghordozás), és 55%-a nem verbális. „Nem az számít, amit mondasz, hanem az, hogyan nézel közben”.

tovább >>>    

… hogy virág ajándékozása esetén sem selyempapírban, sem celofánban nem illik átadni, illetve, hogy szálas virág vásárlásakor, amennyiben egynemű a virág, a csokor 11 szálig páratlan szálból, 12-től páros számú szálból illik, hogy álljon. Ha vegyes a virág, nem számít a darabszám.

tovább >>>    

… hogy a parókaviselés XIII. Lajos alatt vált általánossá, aki fiatalon kopaszodni kezdett, és így akarta ezt leplezni. A divat továbbfejlesztésén nagy örömmel kapott XIV. Lajos, aki viszont a homlokán lévő nagy dudorokat szeretette volna takargatni. Először az udvar, majd az egész világ utánozta őket.

tovább >>>    

… hogy a stílus neve, amit Marilyn Monroe is képviselt: Pin-up. A pin up görlök a 40-es 50-es évek modelljei voltak. Szexi képeiket (fotókat és rajzokat egyaránt) tűzték fel a férfiak a falra, innen a nevük is: pin up, vagyis feltűzni. A magabiztos és huncut hölgyek szexi stílusa, amit képviseltek annyira meghatározó volt, hogy a [...]

tovább >>>    

phogy George Bernard Shaw, drámaíró egy interjúban beszélt a magyar nyelvről? A következőt mondta: „Bátran kijelentem, hogy miután évekig tanulmányoztam a magyar nyelvet, meggyőződésemmé vált: ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal értékesebb lett volna. Egyszerűen azért, mert ezen a különös, ősi erőtől duzzadó nyelven sokszorta pontosabban lehet leírni a parányi különbségeket, az [...]

tovább >>>    
Keresés
Facebook